Difference between revisions of "Cooking Recipes"
From A Wiki in the Desert
| Line 13: | Line 13: | ||
|6 mutton || 1 Coconut meat || 0 || 1 || 0 || 0 || 1 || 0 || 0 || 1m || Feyth || no || | |6 mutton || 1 Coconut meat || 0 || 1 || 0 || 0 || 1 || 0 || 0 || 1m || Feyth || no || | ||
|- | |- | ||
| − | |13 mutton || 1 Leek || 0 || | + | |13 mutton || 1 Leek || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 0 || 0 || 7m || Kythe || no || |
|- | |- | ||
Revision as of 16:18, 18 March 2018
Cooking 1
| Base(s) | Additive(s) | STR | DEX | END | SPD | CON | FOC | PER | Duration | Creator | Masterpiece | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 Camel | 1 xanosi | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4m | Feyth | no | |
| 6 Grilled Fish | 1 xanosi | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6m | Feyth | no | |
| 6 mutton | 1 oyster meat | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3m | Feyth | no | |
| 6 mutton | 1 Coconut meat | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1m | Feyth | no | |
| 13 mutton | 1 Leek | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7m | Kythe | no |
COOKING 2
| Base(s) | Additive(s) | STR | DEX | END | SPD | CON | FOC | PER | Duration | Creator | Masterpiece
| |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 main ingredient, 6 secondary | 1 additive, 1 additive | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ~ min |