Difference between revisions of "User:Tammie/Crossbreeding"
From A Wiki in the Desert
(→Musty) |
|||
| Line 42: | Line 42: | ||
! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | AS || | + | | AS || +4 || +2 || +3 || +4 || -? || +2 || -1 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| MG || || || || || || || ||align="left"| | | MG || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 21:50, 14 February 2020
My Vines
| Vine | Left Split | Right Splint | Hue | Starting Grapes |
|---|---|---|---|---|
| Tammie #1 | Appreciation | Amusement | 12 | |
| Tammie # 2 | Amusement | Appreciation | 12 | |
Tend Charts
Tammie #1
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +4 | +2 | +3 | +4 | -? | +2 | -1 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Tammie # 2
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |