Difference between revisions of "Wine/Rags14"
From A Wiki in the Desert
(→Fat) |
(→Fat) |
||
| Line 19: | Line 19: | ||
! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | AS || -1 || -3 || | + | | AS || -1 || -3 || 11 || -4 || 7 || -4 || -8 ||align="left| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| MG ||4 ||-1||-10||0||-2||0||-1 ||align="left| | | MG ||4 ||-1||-10||0||-2||0||-1 ||align="left| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | PO || 1 || 1 || - | + | | PO || 1 || 1 || -11 || 3 || 2 || 12 || -7 ||align="left| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | SL || 1 || -3 || | + | | SL || 1 || -3 || 16 || -2 || 7 || -2 || -10 ||align="left| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| SV || -2 || 0 || 5 || 12 || -3 || -10 || -13 ||align="left| | | SV || -2 || 0 || 5 || 12 || -3 || -10 || -13 ||align="left| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | TV || 2 || 4 || | + | | TV || 2 || 4 || -7 || -6 || -5 || 8 || -6 ||align="left| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | TL || -1 || 2 || | + | | TL || -1 || 2 || 0 || -1 || 4 || 2 || -5 ||align="left| |
|} | |} | ||
Revision as of 05:41, 20 July 2020
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zeyKgYb_RXAGpnOaD5j36zWEC_ZTLgrkmsxMUItJLBg/edit?usp=sharing
Phenotype ( GQQKSSS )
| Vine | SG | Hue |
|---|---|---|
| Oruse #7 | ||
| Left | Right |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -1 | -3 | 11 | -4 | 7 | -4 | -8 | |
| MG | 4 | -1 | -10 | 0 | -2 | 0 | -1 | |
| PO | 1 | 1 | -11 | 3 | 2 | 12 | -7 | |
| SL | 1 | -3 | 16 | -2 | 7 | -2 | -10 | |
| SV | -2 | 0 | 5 | 12 | -3 | -10 | -13 | |
| TV | 2 | 4 | -7 | -6 | -5 | 8 | -6 | |
| TL | -1 | 2 | 0 | -1 | 4 | 2 | -5 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 4 | 2 | -4 | 8 | 8 | 14 | -8 | |
| MG | 0 | 4 | -4 | 9 | 7 | 12 | -8 | |
| PO | 0 | 0 | 3 | 7 | 6 | 7 | -7 | |
| SL | 1 | -2 | 8 | 11 | -4 | 5 | -3 | |
| SV | 3 | 4 | -4 | -7 | 4 | 5 | -14 | |
| TV | -1 | -2 | 3 | -3 | 6 | -12 | -5 | |
| TL | -1 | 3 | 4 | -5 | -2 | 3 | -5 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | -1 | 6 | -2 | -6 | 12 | -14 | |
| MG | -1 | 0 | 5 | 2 | -4 | 12 | -3 | |
| PO | -2 | -3 | 0 | 3 | 6 | 2 | -1 | |
| SL | 1 | -1 | -4 | 0 | -1 | 11 | -9 | |
| SV | -3 | 4 | 6 | 7 | 5 | 8 | -3 | |
| TV | 0 | -1 | 3 | 12 | 2 | 12 | -14 | |
| TL | -1 | -3 | -3 | 3 | 4 | 15 | -6 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | -3 | -2 | -4 | -1 | 1 | -11 | |
| MG | 4 | 3 | 6 | -4 | 7 | -10 | -6 | |
| PO | -3 | 2 | 7 | -3 | -4 | -5 | -4 | |
| SL | 4 | 1 | 5 | -4 | 0 | -7 | -6 | |
| SV | 2 | 1 | 7 | 3 | 2 | 6 | -13 | |
| TV | 4 | 3 | -1 | -6 | 1 | -8 | -4 | |
| TL | 4 | -2 | 7 | -4 | -6 | 8 | -10 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 1 | 0 | 4 | -5 | 5 | -2 | |
| MG | -3 | -1 | 3 | 4 | 1 | 6 | -11 | |
| PO | -3 | 2 | 3 | -8 | 5 | 10 | -4 | |
| SL | 0 | -3 | -2 | 6 | 0 | 15 | -14 | |
| SV | 2 | 4 | -3 | 11 | 2 | 6 | -10 | |
| TV | 0 | 4 | -5 | -6 | 5 | -3 | -1 | |
| TL | -2 | -1 | -4 | 9 | 4 | -7 | -10 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 2 | 4 | 2 | 0 | 8 | -13 | |
| MG | -3 | -3 | -4 | 3 | 8 | 2 | -9 | |
| PO | -2 | -1 | 1 | 8 | 4 | 0 | -1 | |
| SL | -3 | 3 | -5 | -7 | 1 | 6 | -4 | |
| SV | 4 | 3 | 7 | 6 | -1 | 14 | -4 | |
| TV | -2 | 4 | 4 | 3 | -6 | 16 | -10 | |
| TL | 2 | -1 | -3 | 1 | 0 | -4 | -13 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | -3 | -2 | -7 | -1 | 16 | -14 | |
| MG | 1 | 0 | 8 | 11 | -1 | -11 | -3 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 | 10 | -11 | |
| SL | 2 | -1 | 1 | 2 | 0 | -3 | -12 | |
| SV | -3 | 2 | 0 | 7 | 5 | -3 | -3 | |
| TV | 4 | 0 | 6 | -2 | 2 | 14 | -6 | |
| TL | -2 | 1 | 0 | 7 | 2 | 4 | -10 |