Difference between revisions of "Wine/rags19"
From A Wiki in the Desert
(→Key) |
|||
| Line 4: | Line 4: | ||
! Vine !! SG !! Hue | ! Vine !! SG !! Hue | ||
|- | |- | ||
| − | | Rags#19 || | + | | Rags#19 || 12 || |
|} | |} | ||
<br> | <br> | ||
Revision as of 06:36, 21 July 2020
Phenotype ( GQQKSSSS )
| Vine | SG | Hue |
|---|---|---|
| Rags#19 | 12 |
| Left | Right |
| Rags#12 | Peacefulness#7 |
Key
See the Abbreviations page.
Quick Tend
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fat | SV | -2 | 0 | 5 | 12 | -3 | 2 | -13 | |
| Musty | SL | 1 | -2 | 8 | 11 | -4 | 10 | -3 | |
| Rustle | PO | -2 | -3 | 0 | 3 | 6 | 7 | -1 | |
| Sagging | MG | 4 | 3 | 6 | -4 | 7 | 6 | -6 | |
| Shimmer | AS | 1 | 1 | 0 | 4 | -5 | -2 | -2 | |
| Shrivel | PO | -2 | -1 | 1 | 8 | 4 | 14 | -1 | |
| Wilting | MG | 1 | 0 | 8 | 11 | -1 | 10 | -3 |
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -1 | -3 | 1 | -4 | 7 | -7 | -8 | |
| MG | 4 | -1 | -5 | 2 | -6 | -5 | -7 | |
| PO | 1 | 1 | -4 | 3 | 2 | -5 | -7 | |
| SL | 1 | -3 | 5 | -2 | 7 | -11 | -10 | |
| SV | -2 | 0 | 5 | 12 | -3 | 2 | -13 | |
| TV | 2 | 4 | 5 | -6 | -5 | -12 | -6 | |
| TL | -1 | 2 | -6 | -1 | 4 | 9 | -5 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 4 | 2 | -4 | 8 | 8 | -6 | -8 | |
| MG | 0 | 4 | -4 | 9 | 7 | 15 | -8 | |
| PO | 0 | 0 | 3 | 7 | 6 | 1 | -7 | |
| SL | 1 | -2 | 8 | 11 | -4 | 10 | -3 | |
| SV | 3 | 4 | -4 | -7 | 4 | 14 | -14 | |
| TV | -1 | -2 | 3 | -3 | 6 | -11 | -5 | |
| TL | -1 | 3 | 4 | -5 | -2 | -13 | -5 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | -1 | 6 | -2 | -6 | 15 | -14 | |
| MG | -1 | 0 | 5 | 2 | -4 | 2 | -3 | |
| PO | -2 | -3 | 0 | 3 | 6 | 7 | -1 | |
| SL | 1 | -1 | -4 | 0 | -1 | 15 | -9 | |
| SV | -3 | 4 | 6 | 7 | 5 | -15 | -3 | |
| TV | 0 | -1 | 3 | 12 | 2 | 20 | -14 | |
| TL | -1 | -3 | -3 | 3 | 4 | 10 | -6 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | -3 | -2 | -4 | -1 | 3 | -11 | |
| MG | 4 | 3 | 6 | -4 | 7 | 6 | -6 | |
| PO | -3 | 2 | 7 | -3 | -4 | 3 | -4 | |
| SL | 4 | 1 | 5 | -4 | 0 | 6 | -6 | |
| SV | 2 | 1 | 7 | 3 | 2 | -9 | -13 | |
| TV | 4 | 3 | -1 | -6 | 1 | -1 | -4 | |
| TL | 4 | -2 | 7 | -4 | -6 | 1 | -10 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 1 | 0 | 4 | -5 | -2 | -2 | |
| MG | -3 | -1 | 3 | 4 | 1 | 3 | -11 | |
| PO | -3 | 2 | 3 | -8 | 5 | -3 | -4 | |
| SL | 0 | -3 | -2 | 6 | 0 | 12 | -14 | |
| SV | 2 | 4 | -3 | 11 | 2 | -14 | -10 | |
| TV | 0 | 4 | -5 | -6 | 5 | -12 | -1 | |
| TL | -2 | -1 | -4 | 9 | 4 | 4 | -10 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 2 | 4 | 2 | 0 | 12 | -13 | |
| MG | -3 | -3 | -4 | 3 | 8 | -9 | -9 | |
| PO | -2 | -1 | 1 | 8 | 4 | 14 | -1 | |
| SL | -3 | 3 | -5 | -7 | 1 | 16 | -4 | |
| SV | 4 | 3 | 7 | 6 | -1 | -5 | -4 | |
| TV | -2 | 4 | 4 | 3 | -6 | 11 | -10 | |
| TL | 2 | -1 | -3 | 1 | 0 | 3 | -13 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | -3 | -2 | -7 | -1 | 4 | -14 | |
| MG | 1 | 0 | 8 | 11 | -1 | 10 | -3 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 | -10 | -11 | |
| SL | 2 | -1 | 1 | 2 | 0 | 0 | -12 | |
| SV | -3 | 2 | 0 | 7 | 5 | 2 | -3 | |
| TV | 4 | 0 | 6 | -2 | 2 | -5 | -6 | |
| TL | -2 | 1 | 0 | 7 | 2 | -1 | -10 |