Difference between revisions of "Guilds/Alpha/Festival Needs"
From A Wiki in the Desert
| Line 258: | Line 258: | ||
! Name !! Ambrosia (Petal Type)!! Made | ! Name !! Ambrosia (Petal Type)!! Made | ||
|- | |- | ||
| − | | Maata || || | + | | Maata || Outer Petal: Yellow || Yes |
|- | |- | ||
| − | | Alphabob || || | + | | Alphabob ||Leaves: Green || Yes |
|- | |- | ||
| Subira || || | | Subira || || | ||
Revision as of 00:28, 6 August 2020
Festival Needs
Ra Festival
| Name | Spirits | Ambrosia (Wine Flavor) | Made |
|---|---|---|---|
| Maata | |||
| Alphabob | |||
| Subira | |||
| Subdak | |||
| Aaltje | |||
| Telanoc | |||
| Bru | |||
| Redd | |||
| Robare | |||
| Bobby | |||
Thoth Festival
| Name | Ambrosia (Wine Flavor 2 vintages, 12% Alch) | Made |
|---|---|---|
| Maata | ||
| Alphabob | ||
| Aaltje | ||
| Telanoc | ||
| Subira | ||
| Subdak | ||
| Robare | ||
| Bobby | ||
| Brucette | ||
| ReddRuby | ||
| Mandrake | ||
| sparkle | ||
| MrBruce | ||
Osiris Festival
| Name | Ambrosia | Made? |
|---|---|---|
| Maata | ||
| Alphabob | ||
| Robare | ||
| Bobby | ||
| Subdak | ||
| Subira | ||
| ReddRuby | ||
| Bru | ||
| MrB | ||
Isis Festival
| Name | Perfume | Amborsia | Done |
|---|---|---|---|
| Maata | Flat Sudachi | Kinnow-Oroblanco | DONE |
| Robare | Small Corian | Calamondin-Yuzu | DONE |
| Bobby | Reddish Tangelo | Grapefruit-Oroblanco | DONE |
| Brucette | Large Etrog | Kinnow-Orange | DONE |
| MrBruce | Greenish BH | Kabosu-Tangerine | DONE |
| ReddRuby | Large Kinnow MISSING | Amanatsu-Oroblanco | DONE |
| Alphabob | Large Amanatsu | Amanatsu-Oroblanco | DONE |
| Subira | Long Orange | Corian-Grapefruit | DONE |
| Subdak | Small Corian | BH-Kabosu | DONE |
| AAltje | Long Kabosu | Amanatsu-BH | DONE |
| Telanoc | Greenish Shangjuan | BH-Shangjuan | DONE |
| Mandrake | Tangy Sudachi | Grapefruit-Kabosu | DONE |
Bastet Festival
| Name | Ribbon 1 | Ribbon 2 | Ambrosia | Made |
|---|---|---|---|---|
| Maata | ||||
| Robare | ||||
| Bobby | ||||
| Brucette | ||||
| MrBruce | ||||
| ReddRuby | ||||
| Alphabob | ||||
| Telanoc | ||||
| Aaltje | ||||
| Subira | ||||
| Subdak | ||||
Hathor Festival
| Name | Ambrosia (Beer & Cobra Blood) | Made |
|---|---|---|
| Maata | ||
| Alphabob | ||
| Brucette | ||
| Reddruby | ||
| MrBruce | ||
| Telanoc | ||
| Aaltje | ||
| Robare | ||
| Bobby | ||
| Subira | ||
| Subdak | ||
| Mandrake | ||
Maat Festival
| Name | Ambrosia (Petal Type) | Made |
|---|---|---|
| Maata | Outer Petal: Yellow | Yes |
| Alphabob | Leaves: Green | Yes |
| Subira | ||
| Subdak | ||
| Aaltje | ||
| Telanoc | Inner Petals: Red | Yes |
| Brucette | Outer Petals: Red | |
| ReddRuby | Inner Petals: Yellow | |
| Mr Bruce | Outer Petals: Cyan | |
| Robare | Outer Petals: Magenta | Yes |
| Bobby | Leaves: Magenta | Yes |
| Mandrake | Dwarf | Yes |