Difference between revisions of "User:Augir/Chemistry testing"
From A Wiki in the Desert
| Line 22: | Line 22: | ||
|Autumn Bloodbark || 73 || 7 Mineral, 3 Fish || || || || || || || || | |Autumn Bloodbark || 73 || 7 Mineral, 3 Fish || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Autumn Bloodbark Sapling || 46 || | + | |Autumn Bloodbark Sapling || 46 || 6 Grain, 4 Mineral || || || || || || || || |
|- | |- | ||
|Autumn Bloodbark Youth || 7 || 7 Wood, 3 Rock || || || || || || || || | |Autumn Bloodbark Youth || 7 || 7 Wood, 3 Rock || || || || || || || || | ||
Revision as of 05:31, 12 February 2020
T8 info - ignore
Essences
| Material (Resin) | Temp | Recipe (Spirits)† | Ar | As | Bi | Sa | So | Sp | Sw | To |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Acacia | 11 | 9 Wood, 1 Worm | ||||||||
| Acacia Sapling | 9 | 9 Wood, 1 Rock | ||||||||
| Acacia Youth | 23 | 7 Worm, 3 Grain | ||||||||
| Anaxi | 16 | 6 Worm, 4 Wood | ||||||||
| Arconis | 85 | 1 Mineral, 1 Vegetable, 8 Grey | ||||||||
| Ash Palm | 41 | 5 Grain, 4 Vegetable, 1 Worm | ||||||||
| Autumn Bloodbark | 73 | 7 Mineral, 3 Fish | ||||||||
| Autumn Bloodbark Sapling | 46 | 6 Grain, 4 Mineral | ||||||||
| Autumn Bloodbark Youth | 7 | 7 Wood, 3 Rock | ||||||||
| Beetlenut | 55 | 9 Vegetable, 1 Wood | ||||||||
| Blaze Maple | 82[2] | 8 Fish, 2 Grey | ||||||||
| Blaze Maple Sapling | 45 | 5 Grain, 5 Vegetable | ||||||||
| Blaze Maple Youth | 84 | 6 Fish, 4 Grey | ||||||||
| Bloodbark | 13 | 7 Wood, 3 Worm | ||||||||
| Bottle Tree | 89 | 9 Grey, 1 Fish | ||||||||
| Bramble Hedge | 6 | 4 Rock, 6 Wood | ||||||||
| Broadleaf Palm | 78 | 9 Fish, 1 Vegetable | ||||||||
| Butterleaf Tree | 10 | 10 Wood | ||||||||
| Cerulean Blue | 56 | 9 Vegetable, 1 Worm | ||||||||
| Chakkanut Tree | 11 | 9 Wood, 1 Worm | ||||||||
| Chicory | 56 | 9 Vegetable, 1 Worm | ||||||||
| Cinnar | 67 | 7 Mineral, 3 Vegetable | ||||||||
| Coconut Palm | 26 | 6 Grain, 4 Worm | ||||||||
| Cricklewood | 48 | 6 Vegetable, 4 Grain | ||||||||
| Deadwood Tree | 35 | 7 Worm, 3 Mineral | ||||||||
| Delta Palm | 3 | 7 Rock, 3 Wood | ||||||||
| Dikbas | 37 | 6 Grain, 3 Vegetable, 1 Wood | ||||||||
| Dikbas Sapling | 33 | 9 Grain, 1 Vegetable | ||||||||
| Dikbas Youth | 60 | 10 Vegetable | ||||||||
| Dwarf Safsaf | 11 | 9 Wood, 1 Worm | ||||||||
| Elephantia | 75 | 5 Fish, 5 Mineral | ||||||||
| Feather Tree | 66 | 9 Mineral, 1 Grain | ||||||||
| Feather Tree Sapling | 28 | 8 Grain, 2 Worm | ||||||||
| Feather Tree Youth | 64 | 6 Vegetable, 4 Mineral | ||||||||
| Fern Palm | 27 | 7 Grain, 3 Worm | ||||||||
| Folded Birch | 20 | 5 Grain, 5 Wood | ||||||||
| Giant Cricklewood | 12 | 9 Wood, 1 Grain | ||||||||
| Golden Hemlock | 35 | 7 Worm, 3 Mineral | ||||||||
| Golden Hemlock Sapling | 67 | 7 Mineral, 3 Vegetable | ||||||||
| Green Ash | 43 | 6 Grain, 3 Vegetable, 1 Mineral | ||||||||
| Green Ash Sapling | 8 | 2 Rock, 8 Wood | ||||||||
| Green Ash Youth | 65 | 5 Vegetable, 5 Mineral | ||||||||
| Hawthorn | 67 | 7 Mineral, 3 Vegetable | ||||||||
| Hokkaido | 8 | 2 Rock, 8 Wood | ||||||||
| Illawara | 37 | 6 Grain, 3 Vegetable, 1 Wood | ||||||||
| Illawara Sapling | 10 | 10 Wood | ||||||||
| Illawara Youth | 7 | 3 Rock, 7 Wood | ||||||||
| Jacaranda | 75 | 5 Fish, 5 Mineral | ||||||||
| Jacaranda Sapling | 49 | 5 Grain, 4 Mineral, 1 Vegetable | ||||||||
| Jacaranda Youth | 17 | 7 Worm, 3 Wood | ||||||||
| Japanese Cherry | 45 | 5 Grain, 5 Vegetable | ||||||||
| Japanese Cherry Sapling | 67 | 7 Mineral, 3 Vegetable | ||||||||
| Japanese Cherry Youth | 2 | 8 Rock, 2 Wood | ||||||||
| Kaeshra | 71 | 9 Mineral, 1 Fish | ||||||||
| Katsura Sapling | 24 | 6 Worm, 4 Wood | ||||||||
| Katsura Tree | 84 | 6 Fish, 4 Grey | ||||||||
| Katsura Youth | 10 | 10 Wood | ||||||||
| Khaya | 42 | 6 Grain, 4 Vegetable | ||||||||
| Khaya Sapling | 80 | 10 Fish | ||||||||
| Khaya Youth | 71 | 9 Mineral, 1 Fish | ||||||||
| Locust Palm | 80 | 10 Fish | ||||||||
| Mimosa | 10 | 10 Wood | ||||||||
| Mimosa Sapling | 16 | 6 Worm, 4 Wood | ||||||||
| Mimosa Youth | 20 | 10 Worm | ||||||||
| Mini Palmetto | 84 | 9 Grey, 1 Grain | ||||||||
| Miniature Fern Palm | 50 | 5 Grain, 5 Mineral | ||||||||
| Monkey Palm | 47 | 6 Vegetable, 3 Grain, 1 Worm | ||||||||
| Monterey Pine | 50 | 5 Grain, 5 Mineral | ||||||||
| Monterey Pine Middle Age | 42 | 6 Grain, 4 Vegetable | ||||||||
| Monterey Pine Sapling | 57 | 9 Vegetable, 1 Grain | ||||||||
| Montu Maple | 61 | 9 Vegetable, 1 Mineral | ||||||||
| Oil Palm | 20 | 10 Worm | ||||||||
| Oleaceae | 39 | 7 Grain, 3 Vegetable | ||||||||
| Oranje | 68 | 8 Mineral, 2 Vegetable | ||||||||
| Orrorin | 70 | 10 Mineral | ||||||||
| Parrotia | 78 | 8 Fish, 2 Mineral | ||||||||
| Parrotia Sapling | 48 | 6 Vegetable, 4 Grain | ||||||||
| Parrotia Youth | 72 | 2 Fish, 8 Mineral | ||||||||
| Passam | 51 | 7 Vegetable, 3 Grain | ||||||||
| Peaches 'n Cream Maple | 74 | 4 Fish, 6 Mineral | ||||||||
| Peaches 'n Cream Sapling | 10 | 10 Wood | ||||||||
| Peaches 'n Cream Youth | 57 | 9 Vegetable, 1 Grain | ||||||||
| Phoenix Palm | 62 | 8 Vegetable, 2 Mineral | ||||||||
| Pratyeka Tree | 64 | 6 Vegetable, 4 Mineral | ||||||||
| Ranyahn | 16 | 6 Worm, 4 Wood | ||||||||
| Razor Palm | 28 | 8 Grain, 2 Worm | ||||||||
| Red Maple | 29 | 9 Grain, 1 Worm | ||||||||
| River Birch | 54 | 8 Vegetable, 2 Grain | ||||||||
| River Birch Sapling | 69 | 9 Mineral, 1 Vegetable | ||||||||
| River Birch Youth | 34 | 9 Grain, 1 Mineral | ||||||||
| Royal Palm | 23 | 7 Worm, 3 Grain | ||||||||
| Safsaf Sapling | 6 | 4 Rock, 6 Wood | ||||||||
| Safsaf Willow | 41 | 5 Grain, 4 Vegetable, 1 Worm | ||||||||
| Savaka | 3 | 7 Rock, 3 Wood | ||||||||
| Scaley Hardwood | 30 | 10 Grain | ||||||||
| Silky Oak | 60 | 10 Vegetable | ||||||||
| Spiked Fishtree | 82[2] | 9 Gray, 1 Wood | ||||||||
| Spindle Tree | 39 | 7 Grain, 3 Vegetable | ||||||||
| Stout Palm | 16 | 6 Worm, 4 Wood | ||||||||
| Summer Maple | 90 | 10 Grey | ||||||||
| Summer Maple Sapling | 59 | 7 Vegetable, 2 Mineral, 1 Grain | ||||||||
| Summer Maple Youth | 43 | 6 Grain, 3 Vegetable, 1 Mineral | ||||||||
| Sweet Pine | 90 | 10 Grey | ||||||||
| Tapacae Miralis | 77 | 7 Fish, 3 Mineral | ||||||||
| Tiny Oil Palm | 22 | 6 Grain, 4 Wood | ||||||||
| Towering Palm | 88 | 9 Grey, 1 Mineral | ||||||||
| Trilobellia | 70 | 10 Mineral | ||||||||
| Umbrella Palm | 59 | 7 Vegetable, 2 Mineral, 1 Grain | ||||||||
| White Pine | 37 | 5 Grain, 3 Vegetable, 2 Worm | ||||||||
| White Pine Sapling | 38 | 6 Grain, 3 Vegetable, 1 Worm | ||||||||
| White Pine Youth | 46 | 5 Grain, 4 Vegetable, 1 Mineral | ||||||||
| Windriver Palm | 35 | 7 Worm, 3 Mineral | ||||||||
| Young Golden Hemlock | 15 | 5 Worm, 5 Wood |
| Material (Powdered Gems) | Temp | Recipe (Spirits)† | Ar | As | Bi | Sa | So | Sp | Sw | To |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Amethyst | ||||||||||
| Citrine | ||||||||||
| Diamond | 25 | 5 Grain, 5 Worm | ||||||||
| Emerald | 31 | 8 Grain, 1 Vegetable, 1 Wood | ||||||||
| Garnet | ||||||||||
| Jade | ||||||||||
| Morganite | ||||||||||
| Opal | 17 | 7 Worm, 3 Wood | ||||||||
| Quartz | ||||||||||
| Ruby | ||||||||||
| Sapphire | ||||||||||
| Topaz | ||||||||||
| Turquoise |