Difference between revisions of "Wine/Appreciation"
From A Wiki in the Desert
| Line 82: | Line 82: | ||
| MG || +3 || +2 || 0 || -4 || +1 || <=0 || -13 ||align="left"| | | MG || +3 || +2 || 0 || -4 || +1 || <=0 || -13 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | PO || | + | | PO || <=0 || +4 || +2 || <=0 || +4 || <=0 || -6 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| SL || || || || || || || ||align="left"| | | SL || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 14:53, 30 March 2018
Phenotype (QQQ)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| Appreciation | 9 |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +3 | +4 | +16 | +3 | <=0 | -11 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +2 | +1 | -6 | +4 | <=-2 | -8 | |
| MG | <= 0 | <= 0 | 0 | 11 | 2 | 3 | -4 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | <=0 | +1 | -2 | <=0 | <=0 | <=0 | -14 | |
| MG | ||||||||
| PO | <=0 | +4 | -3 | <=0 | <=0 | <=0 | -1 | |
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | <=0 | <=0 | +4 | +13 | +2 | +2 | -4 | |
| MG | +3 | +2 | 0 | -4 | +1 | <=0 | -13 | |
| PO | <=0 | +4 | +2 | <=0 | +4 | <=0 | -6 | |
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 4 | -3 | <= 0 | 4 | <=0 | -14 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +2 | +4 | +1 | +13 | -1 | +3 | -13 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |