Difference between revisions of "Wine/Distraction"
From A Wiki in the Desert
| Line 126: | Line 126: | ||
| SL || 0 || 0 || -1 || +1 || -1 || +2 || -6 ||align="left"| | | SL || 0 || 0 || -1 || +1 || -1 || +2 || -6 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | SV || | + | | SV || -2 || <= -2 || +7 || <=0 || -4 || +3 || 10 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| TV || || || || || || || ||align="left"| | | TV || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 21:54, 30 March 2018
Phenotype (GG)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| Distraction | 10 |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +3 | -8 | <=0 | +3 | <=-1 | -11 | |
| MG | > -2 | -1 | +5 | <=0 | <=0 | -1 | -6 | |
| PO | +3 | <=0 | -4 | <=0 | <=0 | <=0 | -10 | |
| SL | +1 | +4 | -8 | +1 | -1 | +3 | -8 | |
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +2 | -5 | -2 | +4 | -2 | -8 | |
| MG | 0 | 0 | +12 | +4 | +2 | +3 | -4 | |
| PO | <=0 | +4 | -6 | +2 | <=0 | +4 | -8 | |
| SL | +3 | +2 | +4 | <=0 | <=0 | <=0 | -5 | |
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | <=0 | 1 | 12 | <=0 | <=0 | <=0 | -14 | |
| MG | +4 | +3 | -5 | <=0 | <=0 | +1 | -1 | |
| PO | <=0 | +4 | +3 | +4 | <=0 | <=0 | -1 | |
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -2 | -1 | -6 | -3 | +2 | +2 | -4 | |
| MG | +3 | +2 | +8 | <=0 | +1 | <=0 | -13 | |
| PO | <=0 | +4 | -8 | +2 | +4 | <=0 | -6 | |
| SL | +1 | -1 | +11 | <=0 | <=-3 | +3 | -8 | |
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +4 | +3 | +4 | +4 | -2 | -14 | |
| MG | +2 | 0 | +5 | +4 | 0 | 0 | -5 | |
| PO | <=0 | <=0 | +10 | +2 | <=0 | <=0 | -12 | |
| SL | +1 | <=0 | +3 | +1 | +4 | <=0 | -5 | |
| SV | +4 | +2 | -2 | <=0 | <=0 | <=0 | -2 | |
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +4 | +8 | <=0 | <=-1 | +2 | -8 | |
| MG | +3 | <=0 | +12 | <=0 | <=0 | +1 | -9 | |
| PO | +1 | <=0 | +11 | +2 | +4 | <=0 | -9 | |
| SL | 0 | 0 | -1 | +1 | -1 | +2 | -6 | |
| SV | -2 | <= -2 | +7 | <=0 | -4 | +3 | 10 | |
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +2 | +4 | -9 | <=0 | <=0 | +3 | -13 | |
| MG | +4 | +3 | +3 | <=0 | +3 | <=0 | -4 | |
| PO | <=0 | <=0 | +7 | <=0 | +1 | +1 | -13 | |
| SL | +4 | <=0 | +4 | <=0 | <=0 | +1 | -2 | |
| SV | <=0 | <=0 | -2 | <=0 | +3 | +3 | -13 | |
| TV | <=0 | +1 | +6 | +1 | +2 | +2 | -14 | |
| TL |