Difference between revisions of "Guilds/Alpha/Festival Needs"
From A Wiki in the Desert
| Line 100: | Line 100: | ||
|Maata ||VP Sweet Barley|| | |Maata ||VP Sweet Barley|| | ||
|- | |- | ||
| − | |Alphabob ||VP Dry Banana || | + | |Alphabob ||VP Dry Banana || Yes |
|- | |- | ||
| − | |Robare ||VP Dry Banana || | + | |Robare ||VP Dry Banana || Yes |
|- | |- | ||
| − | |Bobby || VP Dry Banana || | + | |Bobby || VP Dry Banana || Yes |
|- | |- | ||
| − | |Subdak || Fruity Sweet Banana || | + | |Subdak || Fruity Sweet Banana || Yes |
|- | |- | ||
|Subira || Potent Dry Cherry || | |Subira || Potent Dry Cherry || | ||
| Line 112: | Line 112: | ||
|ReddRuby || Fruity Brown Orange || | |ReddRuby || Fruity Brown Orange || | ||
|- | |- | ||
| − | |Bru || Fruity Sweet Banana || | + | |Bru || Fruity Sweet Banana || Yes |
|- | |- | ||
|MrB || Fruit Black Cherry || ? | |MrB || Fruit Black Cherry || ? | ||
Revision as of 02:14, 7 July 2020
Festival Needs
Ra Festival
| Name | Spirits | Ambrosia (Wine Flavor) | Made |
|---|---|---|---|
| Maata | |||
| Alphabob | |||
| Subira | |||
| Subdak | |||
| Aaltje | |||
| Telanoc | |||
| Bru | |||
| Redd | |||
| Robare | |||
| Bobby | |||
Thoth Festival
| Name | Ambrosia (Wine Flavor 2 vintages, 12% Alch) | Made |
|---|---|---|
| Maata | Coffee and Ink | |
| Alphabob | Butterscotch | |
| Aaltje | Violets | |
| Telanoc | Coffee | |
| Subira | Banana | |
| Subdak | Smoke | |
| Robare | Artificial Fruit | |
| Bobby | Apricott | |
| Brucette | Smoke | |
| ReddRuby | Coffee | |
| Mandrake | Banana | |
| sparkle | ||
| MrBruce | Smoke | |
Osiris Festival
| Name | Ambrosia | Made? |
|---|---|---|
| Maata | VP Sweet Barley | |
| Alphabob | VP Dry Banana | Yes |
| Robare | VP Dry Banana | Yes |
| Bobby | VP Dry Banana | Yes |
| Subdak | Fruity Sweet Banana | Yes |
| Subira | Potent Dry Cherry | |
| ReddRuby | Fruity Brown Orange | |
| Bru | Fruity Sweet Banana | Yes |
| MrB | Fruit Black Cherry | ? |
Isis Festival
| Name | Perfume | Amborsia | Done |
|---|---|---|---|
| Maata | Tangy Lemon | Etrog-Tangerine | |
| Robare | |||
| Bobby | |||
| Brucette | Small Orange | BH-Iyokan | |
| MrBruce | |||
| ReddRuby | Flat Yuzu | BH-Summerbell | |