Difference between revisions of "User:IaruHetep"
From A Wiki in the Desert
(→Onions) |
|||
| Line 16: | Line 16: | ||
|Pink||X||X||X||X||X||X||X||-||-||-||-||X||<v />||- | |Pink||X||X||X||X||X||X||X||-||-||-||-||X||<v />||- | ||
|- align="center" style="background-color:silver;" | |- align="center" style="background-color:silver;" | ||
| − | |Smoke||X||X||X||X||X||X||X||X||m||X|| | + | |Smoke||X||X||X||X||X||X||X||X||m||X||X||X||X||- |
|- align="center" style="background-color:White;" | |- align="center" style="background-color:White;" | ||
|White||X||X||X||X||X||X||X||X||X||X||<v />||X||X||- | |White||X||X||X||X||X||X||X||X||X||X||<v />||X||X||- | ||
Revision as of 03:59, 23 December 2019
Oyster Catcher
| Size/Color | Small | Medium | Large | Huge | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 1 | 2 | 3 | 4 | 1 | 2 | 1 | |
| Aqua | X | X | X | X | m | m | m | X | X | - | ||||
| Beige | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | X | X | - |
| Black | - | X | X | X | m | X | X | X | X | X | X | - | ||
| Coral | - | - | - | - | - | - | - | X | X | X | X | X | X | - |
| Pink | X | X | X | X | X | X | X | - | - | - | - | X | - | |
| Smoke | X | X | X | X | X | X | X | X | m | X | X | X | X | - |
| White | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | - | |
Vines
| Vine | Starting Grape No. | Phenotype | Tend Page |
|---|---|---|---|
| IaruHetep #1 | 12 | ACQKS(V?) | https://atitd.wiki/tale9/User:IaruHetep/vines/IaruHetep1 |
| IaruHetep #2 | 8 | ACGGK | https://atitd.wiki/tale9/User:IaruHetep/vines/IaruHetep2 |
| IaruHetep #3 | 8 | ASS | https://atitd.wiki/tale9/User:IaruHetep/vines/IaruHetep3 |
| IaruHetep #4 | 9 | AC(V?) | https://atitd.wiki/tale9/User:IaruHetep/vines/IaruHetep4 |
| IaruHetep #5 | 8 | ACQKS(V?) | https://atitd.wiki/tale9/User:IaruHetep/vines/IaruHetep5 |
| IaruHetep #6 | 8 | ACGQKS | https://atitd.wiki/tale9/User:IaruHetep/vines/IaruHetep6 |
Onions
| Strain | Water Required | Tendings Required | Yield | Seed | Notes |
|---|---|---|---|---|---|
| IaruHetep#8 | 2 | 3 | 3 | 1 | Only Sand 200 field yield |
| IaruHetep#9 | 2 | 3 | 2 | 4 | Only Sand 100 field yield |
| IaruHetep#10 | 2 | 3 | 3 | 1 | Only Sand 200 field yield |
| IaruHetep#11 | 2 | 3 | 2 | 4 | Only Sand 150 field yield |
| IaruHetep#12 | 2 | 3 | 3 | 1 | Only Sand 150 field yield |
| IaruHetep#13 | 2 | 3 | 2 | 1 | Only Sand 150 field yield |
Cabbage
| Strain | Water Required | Tendings Required | Yield | Seed | Notes |
|---|---|---|---|---|---|
| IaruHetep#7 | 2 | 5 | 2 | 1 | Only grass 100 field yield |
| IaruHetep#15 | 1 | 3 | 3 | 1 | Only grass 150 field yield |
| IaruHetep#16 | 2 | 5 | 2 | 1 | Only grass 100 field yield |
| IaruHetep#17 | 2 | 3 | 3 | 1 | Only grass 200 field yield |
| IaruHetep#18 | 3 | 5 | 2 | 1 | Only grass 150 field yield |
| IaruHetep#19 | 1 | 3 | 3 | 1 | Only grass 200 field yield |
| IaruHetep#20 | 2 | 3 | 3 | 1 | Only grass 200 field yield |
| IaruHetep#21 | 1 | 3 | 3 | 1 | Only grass field yield |
| IaruHetep#22 | 1 | 3 | 3 | 1 | Only grass field yield |