Difference between revisions of "User:Tammie/Crossbreeding"
From A Wiki in the Desert
(→Musty) |
|||
| Line 82: | Line 82: | ||
! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | AS || | + | | AS || +2 || -3 || +3 || -2? || -3? || +3 || -11 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| MG || || || || || || || ||align="left"| | | MG || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 03:38, 15 February 2020
My Vines
| Vine | Left Split | Right Splint | Hue | Starting Grapes |
|---|---|---|---|---|
| Tammie #1 | Appreciation | Amusement | 12 | |
| Tammie # 2 | Amusement | Appreciation | 12 | |
Tend Charts
Tammie #1
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +4 | +2 | +3 | +4 | -? | +2 | -1 | |
| MG | -? | +4 | -2 | +2 | +3 | -? | -5 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +2 | -3 | +3 | -2? | -3? | +3 | -11 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +1 | +1 | +3 | +2 | +2 | -11 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +2 | +1 | +8 | -1 | +4 | -11 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | -2? | -1 | -1 | +3 | +6 | -10 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Tammie # 2
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -? | -? | +1 | +10 | +3 | -? | -8 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +2 | +4 | +13 | -1 | +4 | -13 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |