Difference between revisions of "User:Tammie/Crossbreeding"
From A Wiki in the Desert
(→Musty) |
|||
| Line 46: | Line 46: | ||
| MG || -? || +4 || -2 || +2 || +3 || -? || -5 ||align="left"| | | MG || -? || +4 || -2 || +2 || +3 || -? || -5 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | PO || || || | + | | PO || || || 4 || 4 || 0 || || -8 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| SL || || || || || || || ||align="left"| | | SL || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 04:14, 15 February 2020
My Vines
| Vine | Left Split | Right Splint | Hue | Starting Grapes |
|---|---|---|---|---|
| Tammie #1 | Appreciation | Amusement | 12 | |
| Tammie # 2 | Amusement | Appreciation | 12 | |
Tend Charts
Tammie #1
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +4 | +2 | +3 | +4 | -? | +2 | -1 | |
| MG | -? | +4 | -2 | +2 | +3 | -? | -5 | |
| PO | 4 | 4 | 0 | -8 | ||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +2 | -3 | +3 | -2? | -3? | +3 | -11 | |
| MG | 4 | 3 | -1 | 5 | 3 | 2 | -3 | |
| PO | -2? | 2 | 2 | 4 | 3 | -9 | ||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +1 | +1 | +3 | +2 | +2 | -11 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +2 | +1 | +8 | -1 | +4 | -11 | |
| MG | -4 | 10 | 3 | -9 | ||||
| PO | -1? | -1 | 3 | 2 | -3 | |||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | -2? | -1 | -1 | +3 | +6 | -10 | |
| MG | +1 | -? | 0 | -? | -? | -? | -7 | |
| PO | -2 | 3 | -3 | |||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Tammie # 2
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -? | -? | +1 | +10 | +3 | -? | -8 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 4 | 2 | -4 | 4 | 0 | 2 | -8 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | -1 | 6 | 7 | 2 | -1 | -14 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | -1? | -2 | -10? | -2? | 3 | -11 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 1 | 0 | 10 | 2 | 2 | -2 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +2 | +4 | +13 | -1 | +4 | -13 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |