Difference between revisions of "Wine/Distraction"
From A Wiki in the Desert
(→Fat) |
|||
| Line 22: | Line 22: | ||
| MG || || || || || || || ||align="left"| | | MG || || || || || || || ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | PO || +3 || | + | | PO || +3 || <=0 || -4 || <=0 || <=0 || <=0 || -10 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| SL || || || || || || || ||align="left"| | | SL || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 10:26, 30 March 2018
Phenotype (GG)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| Distraction | 10 |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | +3 | <=0 | -4 | <=0 | <=0 | <=0 | -10 | |
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +4 | +8 | <=0 | <=-1 | +2 | -8 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | +7 | +1 | +1 | -13 | ||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |