Difference between revisions of "Wine/Contemplation"
From A Wiki in the Desert
| Line 100: | Line 100: | ||
| AS || +1 || +4 || -3 || <=0 || +8 || <=0 || -14 ||align="left"| | | AS || +1 || +4 || -3 || <=0 || +8 || <=0 || -14 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | MG || || | + | | MG || +2 || 0 || -1 || +2 || -6 || <=0 || -5 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| PO || || || || || || || ||align="left"| | | PO || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 13:04, 30 March 2018
Phenotype (QQKK)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| Contemplation | 11 |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +4 | -3 | <=0 | +8 | <=0 | -14 | |
| MG | +2 | 0 | -1 | +2 | -6 | <=0 | -5 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |