Difference between revisions of "Wine/Amusement"
From A Wiki in the Desert
(→Fat) |
|||
| Line 100: | Line 100: | ||
| AS || +1 || +4 || +3 || +4 || +4 || <=0 || -8 ||align="left"| | | AS || +1 || +4 || +3 || +4 || +4 || <=0 || -8 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | MG || || | + | | MG || +2 || <=0 || +5 || +4 || <=0 || <=0 || -7 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| PO || || || || || || || ||align="left"| | | PO || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 14:36, 30 March 2018
Phenotype (GGVV)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| Amusement | 10 |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | <=-8 | |||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +2 | -5 | -2 | +4 | <=0 | -6 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL | 2 | 1 | -9 | 4 | <=0 | 2 | -11 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +4 | +3 | +4 | +4 | <=0 | -8 | |
| MG | +2 | <=0 | +5 | +4 | <=0 | <=0 | -7 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL | <=0 | <=0 | 9 | 4 | <=0 | 3 | -7 |