Difference between revisions of "Wine/Distraction"
From A Wiki in the Desert
| Line 80: | Line 80: | ||
| AS || -2 || -1 || -6 || -3 || +2 || +2 || -4 ||align="left"| | | AS || -2 || -1 || -6 || -3 || +2 || +2 || -4 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | MG || | + | | MG || +3 || +2 || +8 || <=0 || +1 || <=0 || -13 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| PO || || || || || || || ||align="left"| | | PO || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 19:36, 30 March 2018
Phenotype (GG)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| Distraction | 10 |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +3 | -8 | <=0 | +3 | <=-1 | -11 | |
| MG | ||||||||
| PO | +3 | <=0 | -4 | <=0 | <=0 | <=0 | -10 | |
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +2 | -5 | -2 | +4 | -2 | -8 | |
| MG | 0 | 0 | +12 | +4 | +2 | +3 | -4 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -2 | -1 | -6 | -3 | +2 | +2 | -4 | |
| MG | +3 | +2 | +8 | <=0 | +1 | <=0 | -13 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +4 | +3 | +4 | +4 | -2 | -14 | |
| MG | +2 | 0 | +5 | +4 | 0 | 0 | -5 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +4 | +8 | <=0 | <=-1 | +2 | -8 | |
| MG | +3 | <=0 | +12 | <=0 | <=0 | +1 | -9 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +2 | +4 | -9 | <=0 | <=0 | +3 | -13 | |
| MG | +4 | +3 | +3 | <=0 | +3 | <=0 | -4 | |
| PO | <=0 | <=0 | +7 | <=0 | +1 | +1 | -13 | |
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |