Difference between revisions of "Wine/Amusement"
From A Wiki in the Desert
| Line 88: | Line 88: | ||
| SV || || || || || || || ||align="left"| | | SV || || || || || || || ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | TV || | + | | TV || -3 || <=0 || -5 || -1 || 4 || -2 || -10 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| TL || 2 || 1 || -9 || 4 || <=0 || 2 || -11 ||align="left"| | | TL || 2 || 1 || -9 || 4 || <=0 || 2 || -11 ||align="left"| | ||
Revision as of 21:09, 30 March 2018
Phenotype (GGVV)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| Amusement | 10 |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +3 | -8 | -3 | +3 | <=-3 | -3 | |
| MG | -3 | -1 | +5 | 0 | -2 | <=0 | -8 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL | 3 | 3 | -3 | 3 | 4 | >=-3 | -8 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +2 | -5 | -2 | +4 | <=0 | -6 | |
| MG | 0 | 0 | +12 | +4 | +2 | +3 | -2 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL | 2 | 2 | 4 | <=0 | <=0 | 4 | -8 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | -1 | 4 | 3 | 1 | 1 | <=0 | -5 | |
| TL | 4 | 1 | 2 | -7 | 3 | 1 | -4 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | -3 | <=0 | -5 | -1 | 4 | -2 | -10 | |
| TL | 2 | 1 | -9 | 4 | <=0 | 2 | -11 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +4 | +3 | +4 | +4 | <=0 | -8 | |
| MG | +2 | <=0 | +5 | +4 | <=0 | <=0 | -7 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL | <=0 | <=0 | 4 | <=0 | 4 | 2 | -5 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +2 | +4 | -9 | <=0 | <=0 | +3 | -1 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL | 0 | -2 | 9 | 4 | -2 | 3 | -7 |