Difference between revisions of "Wine/Contemplation"
From A Wiki in the Desert
(→Rustle) |
|||
| Line 142: | Line 142: | ||
| MG || +4 || +3 || -3 || -4 || +9 || <=0 || -4 ||align="left"| | | MG || +4 || +3 || -3 || -4 || +9 || <=0 || -4 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | PO || | + | | PO || <= -1 || <=0 || -1 || <=0 || <=0 || +1 || -13 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| SL || || || || || || || ||align="left"| | | SL || || || || || || || ||align="left"| | ||
Revision as of 23:45, 30 March 2018
Phenotype (QQKK)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| Contemplation | 11 |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +3 | +4 | +1 | <=-1 | <=-3 | -11 | |
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | ||||||||
| MG | ||||||||
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | +1 | -2 | +6 | <=0 | 0 | -14 | |
| MG | +4 | +3 | -3 | +11 | <=0 | +1 | -1 | |
| PO | -3 | +4 | -3 | +12 | <=0 | <=-1 | -1 | |
| SL | -2 | <= -2 | +2 | <=0 | <=0 | <=0 | -13 | |
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -2 | <=0 | +4 | +1 | 0 | +2 | -4 | |
| MG | +3 | +2 | 0 | <=0 | <=0 | <=0 | -13 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +1 | +4 | -3 | <=0 | +8 | <=0 | -14 | |
| MG | +2 | 0 | -1 | +2 | -6 | <=0 | -5 | |
| PO | -1 | -2 | 0 | -8 | -3 | -1 | -12 | |
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +3 | +4 | +4 | -1 | <=-2 | +2 | -8 | |
| MG | +3 | <=0 | +4 | +12 | +1 | +1 | -9 | |
| PO | ||||||||
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | +2 | +4 | +1 | +10 | +7 | +3 | -13 | |
| MG | +4 | +3 | -3 | -4 | +9 | <=0 | -4 | |
| PO | <= -1 | <=0 | -1 | <=0 | <=0 | +1 | -13 | |
| SL | ||||||||
| SV | ||||||||
| TV | ||||||||
| TL |