Difference between revisions of "Guilds/Alpha/Festival Needs"
From A Wiki in the Desert
| Line 96: | Line 96: | ||
! Name !! Ambrosia !! Made? | ! Name !! Ambrosia !! Made? | ||
|- | |- | ||
| − | |Maata ||VP | + | |Maata ||VP Sweet Barley|| no |
|- | |- | ||
|Alphabob ||VP Dry Banana || | |Alphabob ||VP Dry Banana || | ||
Revision as of 23:44, 6 July 2020
Festival Needs
Ra Festival
Thoth Festival
| Name | Spirits | Ambrosia (Wine Flavor) | Made | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Maata | |||||||
| Alphabob | |||||||
| Subira | |||||||
| Subdak | |||||||
| Aaltje | |||||||
| Telanoc | |||||||
| Bru | |||||||
| Redd | |||||||
| Robare | |||||||
| Bobby | |||||||
Osiris Festival
| Name | Ambrosia (Wine Flavor 2 vintages, 12% Alch) | Made |
|---|---|---|
| Maata | Coffee and Ink | |
| Alphabob | Butterscotch | |
| Aaltje | Violets | |
| Telanoc | Coffee | |
| Subira | Banana | |
| Subdak | Smoke | |
| Robare | Artificial Fruit | |
| Bobby | Apricott | |
| Brucette | Smoke | |
| ReddRuby | Coffee | |
| Mandrake | Banana | |
| sparkle | ||
| MrBruce | Smoke | |
Isis Festival
| Name | Ambrosia | Made? |
|---|---|---|
| Maata | VP Sweet Barley | no |
| Alphabob | VP Dry Banana | |
| Robare | spicy black banana | NO |
| Bobby | spicy sweet banana | NO |
| Subdak | Fruity Sweet Banana | |
| Subira | Potent Dry Cherry | |
| ReddRuby | Spicy Black Cinnamon | No |
| Bru | Potent Dry Cinnamon | No |
| MrB | Fruit Black Cherry | ? |
| Name | Perfume | Amborsia | Done |
|---|---|---|---|
| Maata | Tangy Lemon | Etrog-Tangerine | |
| Robare | |||
| Bobby | |||
| Brucette | Small Orange | BH-Iyokan | |
| MrBruce | |||
| ReddRuby | Flat Yuzu | BH-Summerbell | |