Difference between revisions of "Rauul28"
From A Wiki in the Desert
(→Musty) |
|||
| Line 72: | Line 72: | ||
! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | AS || 2 || | + | | '''AS''' || 2 || 2 || -2 || 4 || -3 || 3 || -11 ||align="left| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| MG || 4 || 3 || -1 || 13 || 3 || x || -6 ||align="left| | | MG || 4 || 3 || -1 || 13 || 3 || x || -6 ||align="left| | ||
Revision as of 15:17, 19 July 2020
Phenotype ( QQQSSS )
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | x | 6 | 1 | x | 3 | -3 | -8 | |
| MG | 4 | 8 | -5 | 5 | -5 | 27 | -3 | |
| PO | 1 | 1 | 4 | 15 | -2 | x | -7 | |
| SL | 1 | -3 | 1 | 0 | x | -10 | ||
| SV | -2 | 0 | -3 | -9 | 3 | x | -13 | |
| TV | 2 | 4 | 0 | 0 | 3 | x | -6 | |
| TL | -1 | 2 | 3 | -8 | 0 | x | -5 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 4 | 3 | 5 | x | x | x | -8 | |
| MG | 0 | 4 | -2 | 3 | x | -8 | ||
| PO | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | x | -7 | |
| SL | 1 | -2 | 2 | -9 | -3 | x | -3 | |
| SV | 3 | 4 | -1 | -1 | x | -14 | ||
| TV | -1 | -2 | 2 | -2 | 1 | x | -5 | |
| TL | -1 | 3 | -3 | 6 | -2 | x | -5 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 6 | 6 | 2 | 2 | 15 | -14 | |
| MG | -1 | 1 | 5 | -2 | -2 | 2 | -3 | |
| PO | -2 | -3 | -2 | 2 | 3 | x | -1 | |
| SL | 1 | -1 | -3 | -5 | 4 | x | -9 | |
| SV | -3 | 4 | -3 | -6 | 1 | x | -3 | |
| TV | 0 | -1 | 3 | -8 | 1 | x | -14 | |
| TL | -1 | -3 | 2 | -9 | -2 | x | -6 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | 2 | -2 | 4 | -3 | 3 | -11 | |
| MG | 4 | 3 | -1 | 13 | 3 | x | -6 | |
| PO | 0 | 4 | 7 | x | -x | 3 | -4 | |
| SL | 4 | 1 | -3 | x | x | 3 | -6 | |
| SV | 2 | 1 | 0 | 6 | -2 | x | -13 | |
| TV | 4 | 3 | 0 | -7 | -1 | x | -4 | |
| TL | 4 | -2 | 4 | 9 | 2 | x | -10 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 1 | 1 | 10 | 2 | x | -2 | |
| MG | -3 | -1 | 0 | 3 | -3 | x | -11 | |
| PO | -3 | 2 | 1 | -2 | x | -4 | ||
| SL | 0 | -3 | -3 | 3 | -2 | x | -14 | |
| SV | 2 | 4 | 1 | 7 | -1 | x | -10 | |
| TV | 0 | 4 | -1 | -10 | 3 | x | -1 | |
| TL | -2 | -1 | 3 | -2 | 3 | x | -10 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 2 | 1 | 13 | -1 | x | -13 | |
| MG | -3 | -3 | 1 | 10 | 0 | x | -9 | |
| PO | -2 | -1 | -1 | -12 | 3 | x | -1 | |
| SL | -3 | 3 | -2 | 10 | 2 | x | -4 | |
| SV | 4 | 3 | 4 | -1 | -3 | x | -4 | |
| TV | -2 | 4 | 1 | -11 | 4 | x | -10 | |
| TL | 2 | -1 | 4 | 15 | -1 | x | -13 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | -3 | -1 | -1 | 3 | x | -14 | |
| MG | 1 | 0 | 0 | -3 | 0 | x | -3 | |
| PO | 0 | 0 | -2 | 11 | 3 | x | -11 | |
| SL | 2 | -1 | 0 | -3 | 2 | x | -12 | |
| SV | -3 | 2 | 2 | 4 | 2 | x | -3 | |
| TV | 4 | 0 | 3 | -6 | 4 | x | -6 | |
| TL | -2 | 1 | -3 | 12 | -3 | x | -10 |