Difference between revisions of "Wine/Rags14"
From A Wiki in the Desert
| Line 22: | Line 22: | ||
! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | Fat | + | | Fat SL || 1 || -3 || 16|| 4 || 0 || -3 || -10 ||align="left| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| Musty AS || 4 || 2 || 10 || 0 || 0 || 2 ||-6 ||align="left| | | Musty AS || 4 || 2 || 10 || 0 || 0 || 2 ||-6 ||align="left| | ||
Revision as of 18:11, 20 July 2020
Phenotype ( GGGVV )
| Vine | SG | Hue |
|---|---|---|
| Rags#14 | 10 | |
| Left | Right |
Key
See the Abbreviations page.
Quick Tend
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fat SL | 1 | -3 | 16 | 4 | 0 | -3 | -10 | |
| Musty AS | 4 | 2 | 10 | 0 | 0 | 2 | -6 | |
| Rustle SL | 1 | -1 | 16 | 2 | 4 | 3 | -3 | |
| Sagging MG | 4 | 3 | 11 | 4 | 3 | 2 | -2 | |
| Shimmer TV | 0 | 4 | 16 | -2 | 3 | 0 | -9 | |
| Shrivel AS | 1 | 2 | 10 | 4 | -1 | 4 | -7 | |
| Wilting TV | 4 | 0 | 6 | 2 | 4 | 3 | -6 |
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -1 | -3 | 11 | -2 | 3 | -3 | -8 | |
| MG | 4 | -1 | -10 | 0 | -2 | 0 | -1 | |
| PO | 1 | 1 | -11 | 3 | -2 | -1 | -11 | |
| SL | 1 | -3 | 16 | 4 | 0 | -3 | -10 | |
| SV | -2 | 0 | 5 | 4 | 3 | 2 | -11 | |
| TV | 2 | 4 | -7 | 2 | 3 | 0 | -2 | |
| TL | -1 | 2 | 0 | -1 | 0 | 1 | -3 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 4 | 2 | 10 | 0 | 0 | 2 | -6 | |
| MG | 0 | 4 | -11 | 3 | 3 | -1 | -12 | |
| PO | 0 | 0 | 8 | -3 | 0 | -3 | -9 | |
| SL | 1 | -2 | 7 | -3 | -3 | -2 | -7 | |
| SV | 3 | 4 | -5 | -3 | -1 | -2 | -10 | |
| TV | -1 | -2 | 9 | -3 | 1 | -3 | -9 | |
| TL | -1 | 3 | 8 | 3 | -2 | -1 | -5 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | -1 | -3 | 2 | 2 | -1 | -10 | |
| MG | -1 | 0 | -8 | -2 | -3 | 2 | -11 | |
| PO | -2 | -3 | 16 | -3 | 3 | 3 | -7 | |
| SL | 1 | -1 | 16 | 2 | 4 | 3 | -3 | |
| SV | -3 | 4 | -10 | 1 | 1 | -3 | -3 | |
| TV | 0 | -1 | 13 | 2 | 1 | 0 | -2 | |
| TL | -1 | -3 | 13 | 1 | -2 | 2 | -10 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | -3 | 4 | 4 | -3 | 3 | -7 | |
| MG | 4 | 3 | 11 | 4 | 3 | 2 | -2 | |
| PO | -3 | 2 | -4 | -3 | -2 | 3 | -10 | |
| SL | 4 | 1 | -3 | 0 | 3 | 2 | -10 | |
| SV | 2 | 1 | -11 | 1 | -2 | -3 | -10 | |
| TV | 4 | 3 | 10 | 0 | -1 | 3 | -10 | |
| TL | 4 | -2 | 2 | 2 | 2 | -3 | -2 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 1 | 5 | 2 | 2 | 2 | -10 | |
| MG | -3 | -1 | -12 | 2 | -3 | 3 | -9 | |
| PO | -3 | 2 | -4 | 0 | -2 | -2 | -4 | |
| SL | 0 | -3 | 2 | 3 | -2 | 0 | -4 | |
| SV | 2 | 4 | -10 | -3 | -1 | 2 | -6 | |
| TV | 0 | 4 | 16 | -2 | 3 | 0 | -9 | |
| TL | -2 | -1 | -11 | 3 | 3 | 0 | -4 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 1 | 2 | 10 | 4 | -1 | 4 | -4 | |
| MG | -3 | -3 | 4 | -1 | 0 | 3 | -5 | |
| PO | -2 | -1 | 1 | 0 | 3 | 2 | -3 | |
| SL | -3 | 3 | 6 | -3 | 2 | 4 | -10 | |
| SV | 4 | 3 | -3 | 4 | -3 | -1 | -2 | |
| TV | -2 | 4 | 3 | 1 | 4 | -1 | -8 | |
| TL | 2 | -1 | 8 | -3 | -1 | -1 | -3 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | -3 | -12 | 1 | 3 | 4 | -8 | |
| MG | 1 | 0 | -10 | 1 | 0 | -2 | -11 | |
| PO | 0 | 0 | -12 | 4 | 3 | -2 | -9 | |
| SL | 2 | -1 | 0 | 2 | 2 | 4 | -12 | |
| SV | -3 | 2 | 0 | -3 | 2 | -2 | -3 | |
| TV | 4 | 0 | 6 | 2 | 4 | 3 | -6 | |
| TL | -2 | 1 | 14 | -1 | -3 | -1 | -10 |