Difference between revisions of "Rauul49"
From A Wiki in the Desert
(→Musty) |
|||
| Line 147: | Line 147: | ||
| SV || -1 || -2 || 0 || -3 || 2 || -4 || -3 ||align="left| | | SV || -1 || -2 || 0 || -3 || 2 || -4 || -3 ||align="left| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | TV || -5 || 6 || 6 || 2 || 4 || 7 || -6 ||align="left| | + | | '''TV''' || -5 || 6 || 6 || 2 || 4 || 7 || -6 ||align="left| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| TL || 6 || 1 || 0 || -1 || -3 || 8 || -10 || | | TL || 6 || 1 || 0 || -1 || -3 || 8 || -10 || | ||
Revision as of 03:52, 24 July 2020
Phenotype ( ACCGS )
| Vine | SG | Hue |
|---|---|---|
| Rauul | 9 | |
Key
See the Abbreviations page.
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -4 | -5 | 1 | -2 | 3 | -1 | -8 | |
| MG | 5 | -7 | -5 | 0 | -2 | -1 | -3 | |
| PO | 1 | -3 | -4 | 3 | -2 | 1 | -7 | |
| SL | 8 | 3 | 5 | 4 | 0 | 4 | -10 | |
| SV | 1 | -8 | 5 | 4 | 3 | 2 | -13 | |
| TV | -4 | 0 | 5 | 2 | 3 | 3 | -6 | |
| TL | -2 | 2 | -6 | -1 | 0 | -6 | -5 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 5 | 8 | -4 | 0 | 0 | -6 | -8 | |
| MG | -1 | 12 | -4 | 3 | 3 | -6 | -8 | |
| PO | -3 | -6 | 3 | -3 | 0 | 4 | -7 | |
| SL | 7 | -4 | 8 | -3 | -3 | 7 | -3 | |
| SV | -4 | -6 | -4 | -3 | -1 | -4 | -14 | |
| TV | -6 | 2 | 3 | -3 | 1 | 4 | -5 | |
| TL | -6 | -5 | 4 | 3 | -2 | 8 | -5 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -3 | 5 | 6 | 2 | 2 | -6 | -14 | |
| MG | 2 | 2 | 5 | -2 | -3 | 2 | -3 | |
| PO | 5 | -1 | 0 | -3 | 3 | 1 | -1 | |
| SL | 1 | -7 | -4 | 2 | 4 | 6 | -9 | |
| SV | 6 | -4 | 6 | 1 | 1 | -6 | -3 | |
| TV | 2 | -1 | 3 | 2 | 1 | 2 | -14 | |
| TL | -3 | 11 | -3 | 1 | -2 | 7 | -6 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 6 | 1 | -2 | 4 | -3 | 0 | -11 | |
| MG | 6 | 9 | 6 | 4 | 3 | -3 | -6 | |
| PO | -6 | -6 | 7 | -3 | -2 | 3 | -4 | |
| SL | -4 | 5 | 5 | 0 | 3 | 3 | -6 | |
| SV | -2 | 9 | 7 | 1 | -2 | 1 | -13 | |
| TV | 7 | 11 | -1 | 0 | -1 | 8 | -4 | |
| TL | 7 | 4 | 7 | 2 | 2 | 1 | -10 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -2 | 3 | 0 | 2 | 2 | 6 | -2 | |
| MG | 6 | -7 | 3 | 2 | -3 | 0 | -11 | |
| PO | -1 | -2 | 3 | 0 | -2 | -2 | -4 | |
| SL | 5 | 3 | -2 | 3 | -2 | -6 | -14 | |
| SV | 3 | 8 | -3 | -3 | -1 | 7 | -10 | |
| TV | -4 | 4 | -5 | -2 | 3 | -3 | -1 | |
| TL | 6 | -5 | -4 | 3 | 3 | 4 | -10 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 4 | 6 | 4 | 4 | -1 | 0 | -13 | |
| MG | 8 | -1 | -4 | -1 | 0 | 0 | -9 | |
| PO | 1 | 9 | 1 | 0 | 3 | 5 | -1 | |
| SL | 4 | 11 | -5 | -3 | 2 | -5 | -4 | |
| SV | 2 | -5 | 7 | 4 | -3 | 1 | -4 | |
| TV | -4 | -8 | 4 | 1 | 4 | 5 | -10 | |
| TL | 6 | -1 | -3 | -3 | -1 | -6 | -13 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 8 | -1 | -2 | 1 | 3 | 7 | -14 | |
| MG | 0 | 8 | 8 | 1 | 0 | 4 | -3 | |
| PO | 0 | 4 | 0 | 4 | 3 | -4 | -11 | |
| SL | 8 | 3 | 1 | 2 | 2 | 0 | -12 | |
| SV | -1 | -2 | 0 | -3 | 2 | -4 | -3 | |
| TV | -5 | 6 | 6 | 2 | 4 | 7 | -6 | |
| TL | 6 | 1 | 0 | -1 | -3 | 8 | -10 |