Difference between revisions of "Guilds/Alpha/Festival Needs"
From A Wiki in the Desert
| Line 98: | Line 98: | ||
! Name !! Ambrosia !! Made? | ! Name !! Ambrosia !! Made? | ||
|- | |- | ||
| − | |Maata || | + | |Maata || || |
|- | |- | ||
| − | |Alphabob || | + | |Alphabob || || |
|- | |- | ||
| − | |Robare || | + | |Robare || || |
|- | |- | ||
| − | |Bobby || | + | |Bobby || || |
|- | |- | ||
| − | |Subdak || | + | |Subdak || || |
|- | |- | ||
| − | |Subira || | + | |Subira || || |
|- | |- | ||
| − | |ReddRuby || | + | |ReddRuby || || |
|- | |- | ||
| − | |Bru || | + | |Bru || || |
|- | |- | ||
| − | |MrB || | + | |MrB || || |
|- | |- | ||
| || || | | || || | ||
Revision as of 14:46, 30 July 2020
Festival Needs
Ra Festival
| Name | Spirits | Ambrosia (Wine Flavor) | Made |
|---|---|---|---|
| Maata | |||
| Alphabob | |||
| Subira | |||
| Subdak | |||
| Aaltje | |||
| Telanoc | |||
| Bru | |||
| Redd | |||
| Robare | |||
| Bobby | |||
Thoth Festival
| Name | Ambrosia (Wine Flavor 2 vintages, 12% Alch) | Made |
|---|---|---|
| Maata | ||
| Alphabob | ||
| Aaltje | ||
| Telanoc | ||
| Subira | ||
| Subdak | ||
| Robare | ||
| Bobby | ||
| Brucette | ||
| ReddRuby | ||
| Mandrake | ||
| sparkle | ||
| MrBruce | ||
Osiris Festival
| Name | Ambrosia | Made? |
|---|---|---|
| Maata | ||
| Alphabob | ||
| Robare | ||
| Bobby | ||
| Subdak | ||
| Subira | ||
| ReddRuby | ||
| Bru | ||
| MrB | ||
Isis Festival
| Name | Perfume | Amborsia | Done |
|---|---|---|---|
| Maata | Tangy Lemon | Etrog-Tangerine | |
| Robare | |||
| Bobby | |||
| Brucette | Small Orange | BH-Iyokan | |
| MrBruce | |||
| ReddRuby | Flat Yuzu | BH-Summerbell | |
Bastet Festival
| Name | Ribbon 1 | Ribbon 2 | Ambrosia | Made |
|---|---|---|---|---|
| Maata | Orchid | Spring Green | Kumquat/Lemon | |
| Robare | Dodger Blue | Peacock | Kinnow/Orange | |
| Bobby | Burnt Umber | Dark Scarlet | Etrog/Grapefruit | |
| Brucette | Sienna | Green | Calamondin/Pummelo | |
| MrBruce | Light Pink | Black | Kinnow/Shangjuan | |
| ReddRuby | Beet | Dark Grey | Coral Fruit/Lenat | |
| Alphabob | Peru | Fuschia | Kinnow Summerbell | |
| Telanoc | Dodger Blue | Cadmium Orange | Kumquat/Tangerine | |
| Aaltje | Light Slate Blue | Lime Green | Calamondin/Summerbell | |
| Subira | Steel Pink | Med Sea Green | Iyokan/Kabosu | |
| Subdak | Olive Drab | Pale Green | Citron/Kinnow | |
Hathor Festival
| Name | Ambrosia (Beer & Cobra Blood) | Made |
|---|---|---|
| Maata | VP Barley | Yes |
| Alphabob | VP Nutmeg | Yes |
| Brucette | VP Cherry | Yes |
| Reddruby | VP Orange | Yes |
| MrBruce | VP Honey | Yes |
| Telanoc | VP Honey | Yes |
| Aaltje | VP Orange | Yes |
| Robare | VP Barley | Yes |
| Bobby | VP Banana | Yes |
| Subira | VP Honey | Yes |
| Subdak | VP Nutmeg | Yes |
| Mandrake | VP Nutmeg | Yes |