Difference between revisions of "Guilds/Alpha/Festival Needs"
From A Wiki in the Desert
| Line 130: | Line 130: | ||
! Name !! Perfume !! Amborsia !! Done | ! Name !! Perfume !! Amborsia !! Done | ||
|- | |- | ||
| − | |Maata || Flat Sudachi X || Kinnow-Oroblanco X || | + | |Maata || Flat Sudachi X || Kinnow-Oroblanco X || DONE |
|- | |- | ||
| Robare || Small Corian ||Calamondin-Yuzu || | | Robare || Small Corian ||Calamondin-Yuzu || | ||
|- | |- | ||
| − | | Bobby|| Reddish Tangelo X || Grapefruit-Oroblanco X || | + | | Bobby|| Reddish Tangelo X || Grapefruit-Oroblanco X || DONE |
|- | |- | ||
| − | | Brucette || Large Etrog X || Kinnow-Orange X || | + | | Brucette || Large Etrog X || Kinnow-Orange X || DONE |
|- | |- | ||
| − | | MrBruce ||Greenish BH X || Kabosu-Tangerine X || | + | | MrBruce ||Greenish BH X || Kabosu-Tangerine X ||DONE |
|- | |- | ||
| ReddRuby || Large Kinnow || Amanatsu-Oroblanco X || | | ReddRuby || Large Kinnow || Amanatsu-Oroblanco X || | ||
|- | |- | ||
| − | |Alphabob ||Large Amanatsu X ||Amanatsu-Oroblanco X || | + | |Alphabob ||Large Amanatsu X ||Amanatsu-Oroblanco X || DONE |
|- | |- | ||
| − | |Subira || Long Orange X || Corian-Grapefruit X || | + | |Subira || Long Orange X || Corian-Grapefruit X ||DONE |
|- | |- | ||
| − | |Subdak || Small Corian || BH-Kabosu X || | + | |Subdak || Small Corian || BH-Kabosu X ||DONE |
|- | |- | ||
| − | |AAltje || Long Kabosu X || Amanatsu-BH X || | + | |AAltje || Long Kabosu X || Amanatsu-BH X || DONE |
|- | |- | ||
| − | |Telanoc || Greenish Shangjuan X || BH-Shangjuan X || | + | |Telanoc || Greenish Shangjuan X || BH-Shangjuan X ||DONE |
|- | |- | ||
|Mandrake || || || | |Mandrake || || || | ||
Revision as of 16:19, 30 July 2020
Festival Needs
Ra Festival
| Name | Spirits | Ambrosia (Wine Flavor) | Made |
|---|---|---|---|
| Maata | |||
| Alphabob | |||
| Subira | |||
| Subdak | |||
| Aaltje | |||
| Telanoc | |||
| Bru | |||
| Redd | |||
| Robare | |||
| Bobby | |||
Thoth Festival
| Name | Ambrosia (Wine Flavor 2 vintages, 12% Alch) | Made |
|---|---|---|
| Maata | ||
| Alphabob | ||
| Aaltje | ||
| Telanoc | ||
| Subira | ||
| Subdak | ||
| Robare | ||
| Bobby | ||
| Brucette | ||
| ReddRuby | ||
| Mandrake | ||
| sparkle | ||
| MrBruce | ||
Osiris Festival
| Name | Ambrosia | Made? |
|---|---|---|
| Maata | ||
| Alphabob | ||
| Robare | ||
| Bobby | ||
| Subdak | ||
| Subira | ||
| ReddRuby | ||
| Bru | ||
| MrB | ||
Isis Festival
| Name | Perfume | Amborsia | Done |
|---|---|---|---|
| Maata | Flat Sudachi X | Kinnow-Oroblanco X | DONE |
| Robare | Small Corian | Calamondin-Yuzu | |
| Bobby | Reddish Tangelo X | Grapefruit-Oroblanco X | DONE |
| Brucette | Large Etrog X | Kinnow-Orange X | DONE |
| MrBruce | Greenish BH X | Kabosu-Tangerine X | DONE |
| ReddRuby | Large Kinnow | Amanatsu-Oroblanco X | |
| Alphabob | Large Amanatsu X | Amanatsu-Oroblanco X | DONE |
| Subira | Long Orange X | Corian-Grapefruit X | DONE |
| Subdak | Small Corian | BH-Kabosu X | DONE |
| AAltje | Long Kabosu X | Amanatsu-BH X | DONE |
| Telanoc | Greenish Shangjuan X | BH-Shangjuan X | DONE |
| Mandrake | |||
Bastet Festival
| Name | Ribbon 1 | Ribbon 2 | Ambrosia | Made |
|---|---|---|---|---|
| Maata | ||||
| Robare | ||||
| Bobby | ||||
| Brucette | ||||
| MrBruce | ||||
| ReddRuby | ||||
| Alphabob | ||||
| Telanoc | ||||
| Aaltje | ||||
| Subira | ||||
| Subdak | ||||
Hathor Festival
| Name | Ambrosia (Beer & Cobra Blood) | Made |
|---|---|---|
| Maata | ||
| Alphabob | ||
| Brucette | ||
| Reddruby | ||
| MrBruce | ||
| Telanoc | ||
| Aaltje | ||
| Robare | ||
| Bobby | ||
| Subira | ||
| Subdak | ||
| Mandrake | ||