Difference between revisions of "User:Sahira/Glory"
From A Wiki in the Desert
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
| − | |+ Glory | + | |+ Glory 71344 |
|- | |- | ||
! # of tiles !! Color!! Notes | ! # of tiles !! Color!! Notes | ||
Revision as of 02:42, 14 January 2022
| # of tiles | Color | Notes |
|---|---|---|
| 1024 | Alice Blue | |
| 512 | Amethyst | |
| 1024 | Antique White | |
| 56 | Aqua | |
| 443 | Aquamarine | |
| Azure | ||
| 1024 | Baker Miller Pink | |
| Banana | ||
| Barn Red | ||
| 571 | Beet | |
| 1273 | Beige | |
| 1024 | Bisque | |
| 2094 | Black | |
| Blanched Almond | ||
| Blaze Orange | ||
| 256 | Blue | |
| 1024 | Blue Violet | |
| Boysenberry | ||
| 1024 | Bright Pink | |
| Brown | ||
| Burgundy Red | ||
| 1024 | Burly Wood | |
| 1024 | Burnt Sienna | |
| 1024 | Burnt Umber | |
| 1024 | Cadet Blue | |
| Cadmium Orange | ||
| Cadmium Yellow | ||
| 1024 | Carrot | |
| Chartreuse | ||
| 1024 | Chocolate | |
| 200 | Cobalt Blue | |
| Cobalt Green | ||
| Coral | ||
| 1024 | Cornflower Blue | |
| Cornsilk | ||
| 1034 | Crimson | |
| 1000 | Dark Blue | |
| Dark Cyan | ||
| 1024 | Dark Golden Rod | |
| Dark Green | ||
| Dark Grey | ||
| 512 | Dark Jungle Green | |
| 513 | Dark Khaki | |
| 1024 | Dark Magenta | |
| Dark Olive Green | ||
| Dark Orange | ||
| 1064 | Dark Orchid | |
| Dark Red | ||
| 1024 | Dark Salmon | |
| 1024 | Dark Scarlet | |
| Dark Sea Green | ||
| Dark Sienna | ||
| 1024 | Dark Slate Blue | |
| 512 | Dark Slate Grey | |
| Dark Turquoise | ||
| 1024 | Dark Violet | |
| 1024 | Deep Pink | |
| Deep Sky Blue | ||
| Dim Grey | ||
| 112 | Dodger Blue | |
| Duke Blue | ||
| 1024 | Eggshell White | |
| Emerald Green | ||
| 1024 | Feldspar | |
| Fire Brick | ||
| 1024 | Floral White | |
| Forest Green | ||
| 512 | Fuchsia | |
| 1024 | Gainsboro | |
| 1218 | Ghost White | |
| Gold | ||
| 512 | Golden Rod | |
| Green | ||
| Green Yellow | ||
| Grey | ||
| 1040 | Honey Dew | |
| 1024 | Hot Pink | |
| 1568 | Imperial Blue | |
| 64 | Indian Red | |
| 1024 | Indigo | |
| 342 | Ivory | |
| 1024 | Khaki | |
| 1024 | Lavender | |
| 1035 | Lavender Blush | |
| Lawn Green | ||
| 357 | Lemon Chiffon | |
| 1024 | Licorice | |
| 512 | Light Blue | |
| 1024 | Light Coral | |
| 256 | Light Cyan | |
| 934 | Light Golden Rod Yellow | |
| 1124 | Light Green | |
| 768 | Light Grey | |
| 1031 | Light Pink | |
| 280 | Light Salmon | |
| Light Sea Green | ||
| Light Sky Blue | ||
| 900 | Light Slate Blue | |
| Light Slate Grey | ||
| 1116 | Light Steel Blue | |
| 128 | Light Yellow | |
| Lime | ||
| 128 | Lime Green | |
| 768 | Linen | |
| Maroon | ||
| 56 | Medium Aqua Marine | |
| 1024 | Medium Blue | |
| 1024 | Medium Orchid | |
| 1024 | Medium Purple | |
| Medium Sea Green | ||
| 512 | Medium Slate Blue | |
| 56 | Medium Spring Green | |
| 128 | Medium Turquoise | |
| 1024 | Medium Violet Red | |
| 1024 | Melon | |
| 1024 | Midnight Blue | |
| 1024 | Mint Cream | |
| 1367 | Misty Rose | |
| Moccasin | ||
| 1204 | Navajo White | |
| Navy | ||
| 1765 | Old Lace | |
| Olive | ||
| 1024 | Olive Drab | |
| Orange | ||
| Orange Red | ||
| 256 | Orchid | |
| 1024 | Oxford Blue | |
| 1024 | Pale Golden Rod | |
| 3471 | Pale Green | |
| 56 | Pale Turquoise | |
| 484 | Pale Violet Red | |
| 337 | Papaya Whip | |
| 1792 | Peach Puff | |
| 1040 | Peacock | |
| 112 | Persian Indigo | |
| 1024 | Persian Pink | |
| 1024 | Peru | |
| 1263 | Pink | |
| 719 | Plum | |
| 1056 | Powder Blue | |
| 1024 | Prussian Blue | |
| 512 | Purple | |
| 1024 | Raw Sienna | |
| 245 | Red | |
| Red Devil | ||
| 1024 | Rich Black | |
| Rosy Brown | ||
| 1024 | Royal Blue | |
| 256 | Ruby Red | |
| 256 | Saddle Brown | |
| Salmon | ||
| 1024 | Sandy Brown | |
| Sangria | ||
| 256 | Sap Green | |
| Sea Green | ||
| 1024 | Sea Shell | |
| 2 | Seal Brown | |
| 1024 | Sienna | |
| 281 | Silver | |
| 1024 | Sky Blue | |
| 1024 | Slate Blue | |
| Slate Grey | ||
| 1024 | Smokey Black | |
| 1024 | Snow | |
| 128 | Spring Green | |
| 512 | Steel Blue | |
| 694 | Steel Pink | |
| 1024 | Tan | |
| 512 | Teal | |
| 1024 | Thistle | |
| Tomato | ||
| Turquoise | ||
| Tyrian Purple | ||
| 1024 | Violet | |
| Violet Red | ||
| 1024 | Wheat | |
| 1536 | White | |
| 441 | White Smoke | |
| Yellow | ||
| 1034 | Yellow Green | |
| 256 | Zaffre | |