Difference between revisions of "Guilds/Les Diamants du Nil/Citrus"
From A Wiki in the Desert
m |
m |
||
| Line 6: | Line 6: | ||
| '''Amanatsu''' || || || || || || || || | | '''Amanatsu''' || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | '''Buddah's Hand'''|| | + | | '''Buddah's Hand'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Calamondin''' || | + | | '''Calamondin''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Citron'''|| | + | | '''Citron'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Coralfruit'''|| | + | | '''Coralfruit'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Corian''' || | + | | '''Corian''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Etrog'''|| | + | | '''Etrog'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Grapefruit'''|| | + | | '''Grapefruit'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Iyokan'''|| | + | | '''Iyokan'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Kabosu'''|| | + | | '''Kabosu'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Kinnow''' || | + | | '''Kinnow''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Kumquat''' || | + | | '''Kumquat''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Lemon''' || | + | | '''Lemon''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Lenat''' || | + | | '''Lenat''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Lime''' || | + | | '''Lime''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Mandarin''' || | + | | '''Mandarin''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Orange'''|| | + | | '''Orange'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Oroblanco'''|| | + | | '''Oroblanco'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Pummelo''' || | + | | '''Pummelo''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Rangpur''' || | + | | '''Rangpur''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Shangjuan''' || | + | | '''Shangjuan''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Sudachi'''|| | + | | '''Sudachi'''|| || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Summerbell''' || | + | | '''Summerbell''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Tangelo''' || | + | | '''Tangelo''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Tangerine''' || | + | | '''Tangerine''' || || || || || || || || |
|- | |- | ||
| − | | '''Yuzu'''|| | + | | '''Yuzu'''|| || || || || || || || |
| + | |- | ||
| + | | < 200 fruits|| || || || || || || || | ||
| + | |- | ||
| + | | >200 fruits || || || || || || || || | ||
| + | |- | ||
| + | | keep for honey || || || || || || || || | ||
|} | |} | ||
Revision as of 19:43, 8 July 2021
| Flat | Greenish | Large | Long | Redish | Small | Sweet | Tangy | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Amanatsu | ||||||||
| Buddah's Hand | ||||||||
| Calamondin | ||||||||
| Citron | ||||||||
| Coralfruit | ||||||||
| Corian | ||||||||
| Etrog | ||||||||
| Grapefruit | ||||||||
| Iyokan | ||||||||
| Kabosu | ||||||||
| Kinnow | ||||||||
| Kumquat | ||||||||
| Lemon | ||||||||
| Lenat | ||||||||
| Lime | ||||||||
| Mandarin | ||||||||
| Orange | ||||||||
| Oroblanco | ||||||||
| Pummelo | ||||||||
| Rangpur | ||||||||
| Shangjuan | ||||||||
| Sudachi | ||||||||
| Summerbell | ||||||||
| Tangelo | ||||||||
| Tangerine | ||||||||
| Yuzu | ||||||||
| < 200 fruits | ||||||||
| >200 fruits | ||||||||
| keep for honey |