Difference between revisions of "User:Hounddog/vineyard"
From A Wiki in the Desert
| Line 112: | Line 112: | ||
! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ! Tend !! A !! C !! G !! Q !! K !! S !! V !! Notes | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | AS || | + | | AS ||0 || 0 || 0 ||0 || 0 ||0 || 0 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | MG || | + | | MG ||0 ||0 ||0 || ||0 ||0 ||0 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | PO || | + | | PO ||0 || 0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | SL ||0 ||0 || | + | | SL ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | SV || | + | | SV ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | TV || | + | | TV ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | TL || | + | | TL ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| |
|} | |} | ||
Revision as of 15:08, 19 May 2023
Phenotype (....)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| HD#2 | 10 |
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | 4 | -6 | 7 | 1 | 8 | -13 | |
| MG | 4 | 3 | -6 | 7 | 3 | 0 | -4 | |
| PO | 0 | 0 | -2 | 1 | 1 | 0 | -13 | |
| SL | 4 | 0 | 2 | 6 | 0 | 8 | -2 | |
| SV | -3 | -1 | -6 | -6 | 3 | -4 | -13 | |
| TV | 0 | 1 | 1 | -3 | 2 | 7 | -14 | |
| TL | 0 | -1 | 5 | 1 | -2 | 4 | -6 |