Difference between revisions of "User:Hounddog/vineyard"
From A Wiki in the Desert
(→Musty) |
|||
| Line 74: | Line 74: | ||
| AS ||2 || 0 || 0 ||3 || 0 ||0 ||-9 ||align="left"| | | AS ||2 || 0 || 0 ||3 || 0 ||0 ||-9 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | MG || | + | | MG ||1 ||0 ||4 ||0 ||3 ||3 ||-12 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| PO ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| | | PO ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| | ||
Revision as of 15:20, 19 May 2023
Phenotype (....)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| hd#1 | 9 |
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | -4 | 0 | 1 | 2 | -8 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | -7 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | -9 | |
| MG | 1 | 0 | 4 | 0 | 3 | 3 | -12 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |