Difference between revisions of "User:Hounddog/vineyard"
From A Wiki in the Desert
(→Rustle) |
|||
| Line 62: | Line 62: | ||
| SV ||0 ||7 ||3 ||3 ||0 ||0 ||-12 ||align="left"| | | SV ||0 ||7 ||3 ||3 ||0 ||0 ||-12 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | TV ||0 || | + | | TV ||0 ||-3 ||-2 ||7 ||-3 ||1 ||-8 ||align="left"| |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| TL ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| | | TL ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||0 ||align="left"| | ||
Revision as of 16:31, 19 May 2023
Phenotype (....)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| hd#1 | 9 |
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | -4 | 0 | 1 | 2 | -8 | |
| MG | 4 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | -7 | |
| PO | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | -7 | |
| SL | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | -8 | |
| SV | 3 | 0 | 2 | -3 | 1 | 3 | -4 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | -7 | |
| MG | 4 | 3 | -1 | 7 | 1 | 0 | -5 | |
| PO | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | -1 | |
| SL | 0 | 0 | -3 | 1 | 4 | 0 | -2 | |
| SV | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3 | -6 | ok |
| TV | 0 | 0 | -2 | 6 | 0 | 3 | -9 | |
| TL | -1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | -9 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | -3 | |
| MG | 0 | 0 | -2 | 0 | 4 | 0 | -3 | |
| PO | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | -7 | |
| SL | 0 | 1 | 4 | 4 | 2 | 4 | -8 | |
| SV | 0 | 7 | 3 | 3 | 0 | 0 | -12 | |
| TV | 0 | -3 | -2 | 7 | -3 | 1 | -8 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | -9 | |
| MG | 1 | 0 | 4 | 0 | 3 | 3 | -12 | |
| PO | 0 | 5 | 3 | 8 | 0 | 0 | -12 | |
| SL | 0 | 7 | 2 | 0 | -2 | 1 | -3 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 6 | -1 | 0 | 1 | 2 | -4 | |
| MG | 0 | 3 | -2 | 0 | 2 | 0 | -6 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 4 | 2 | 1 | 7 | 0 | 0 | -11 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| MG | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| PO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| TL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |