Difference between revisions of "User:Hounddog/vineyard"
From A Wiki in the Desert
| Line 114: | Line 114: | ||
| AS ||4 || 2 || 1 ||7 || 0 ||0 ||-11 ||align="left"| | | AS ||4 || 2 || 1 ||7 || 0 ||0 ||-11 ||align="left"| | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | MG ||1 ||4 ||4 ||3 ||3 ||-1 || | + | | MG ||1 ||4 ||4 ||3 ||3 ||-1 ||-1 ||align="left"|ok |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| PO ||1 || 2 ||2 ||-2 ||0 ||0 ||-6 ||align="left"| | | PO ||1 || 2 ||2 ||-2 ||0 ||0 ||-6 ||align="left"| | ||
Revision as of 12:21, 20 May 2023
Phenotype (....)
| Vine | Starting Grape No. | Hue |
|---|---|---|
| hd#1 | 9 |
Fat
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 0 | -4 | 0 | 1 | 2 | -8 | |
| MG | 4 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | -7 | |
| PO | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | -7 | |
| SL | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | -8 | ok |
| SV | 3 | 0 | 2 | -3 | 1 | 3 | -4 | |
| TV | 0 | 8 | 3 | 0 | 0 | 3 | -8 | |
| TL | 0 | 5 | -3 | -1 | 0 | 3 | -1 |
Musty
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | -7 | |
| MG | 4 | 3 | -1 | 7 | 1 | 0 | -5 | |
| PO | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | -1 | |
| SL | 0 | 0 | -3 | 1 | 4 | 0 | -2 | |
| SV | 0 | 3 | 1 | 1 | -2 | 3 | -6 | ok |
| TV | 0 | 0 | -2 | 6 | 0 | 3 | -9 | |
| TL | -1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | -9 |
Rustle
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | -3 | |
| MG | 0 | 0 | -2 | 0 | 4 | 0 | -3 | |
| PO | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | -7 | |
| SL | 0 | 1 | 4 | 4 | 2 | 4 | -8 | ok |
| SV | 0 | 7 | 3 | 3 | 0 | 0 | -12 | |
| TV | 0 | -3 | -2 | 7 | -3 | 1 | -8 | |
| TL | 0 | 8 | 2 | 0 | 1 | 1 | -6 |
Sagging
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | -9 | |
| MG | 1 | 0 | 4 | 0 | 3 | 3 | -12 | |
| PO | 0 | 5 | 3 | 8 | 0 | 0 | -12 | |
| SL | 0 | 7 | 2 | 0 | -2 | 1 | -3 | |
| SV | 0 | 0 | 4 | 6 | -2 | 3 | -4 | ok |
| TV | 2 | -2 | 2 | 0 | -1 | 1 | -6 | |
| TL | 1 | 1 | -1 | 3 | 0 | 3 | -3 |
Shimmer
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 0 | 6 | -1 | 0 | 1 | 2 | -4 | |
| MG | 0 | 3 | -2 | 0 | 2 | 0 | -6 | |
| PO | 0 | 8 | -1 | 0 | 1 | 0 | -1 | ok |
| SL | 2 | -3 | 4 | 5 | 0 | 1 | -9 | |
| SV | 0 | 2 | -1 | 7 | 0 | 2 | -7 | |
| TV | 2 | -3 | -1 | 6 | 4 | -1 | -1 | |
| TL | 2 | 0 | -2 | -1 | -1 | 4 | -9 |
Shrivel
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | 4 | 2 | 1 | 7 | 0 | 0 | -11 | |
| MG | 1 | 4 | 4 | 3 | 3 | -1 | -1 | ok |
| PO | 1 | 2 | 2 | -2 | 0 | 0 | -6 | |
| SL | 3 | 0 | 1 | 0 | 4 | 2 | -11 | |
| SV | 0 | -3 | 0 | -1 | 0 | -3 | -9 | |
| TV | 4 | -5 | -1 | 3 | 0 | 4 | -11 | |
| TL | 4 | 4 | 2 | -4 | -2 | -2 | -9 |
Wilting
| Tend | A | C | G | Q | K | S | V | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AS | -2 | -2 | -3 | -4 | 1 | 2 | -8 | |
| MG | 3 | 2 | 2 | 0 | -1 | 2 | -6 | ok |
| PO | -1 | 7 | 3 | 0 | 2 | 4 | -9 | |
| SL | 4 | -6 | -1 | 1 | 3 | 0 | -12 | |
| SV | -2 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | -1 | |
| TV | 2 | 6 | -1 | 0 | 0 | -1 | -2 | |
| TL | 2 | 4 | -2 | -6 | 1 | -1 | -10 |